Információink szerint többször is súlyos panaszok érkeztek a Kaposvári Egyetem vezetéséhez az ellenzéki összefogás Somogy megyei 1. választókerületében induló jelöltje, Varga István oktatói tevékenységére vonatkozóan. Az intézmény Kommunikáció- és Médiatudomány tanszékének vezetője
többek közt azt sérelmezte, hogy a DK-s politikus munkaidőben nem tartózkodik a munkahelyén, nem elérhető, és következetesen figyelmen kívül hagyja utasításait.
Az újságíróból lett politikussal kapcsolatban a közelmúltban olyan hírek láttak napvilágot, hogy vezetése alatt szabálytalanul működött, és jelentős veszteséget halmozott fel a kaposvári médiacég. Előfordult olyan is, hogy egy általa vezetett másik cégnek szervezték ki a munkát, amely szinte ingyen jutott jelentős reklámpiachoz, és mindkét cég részéről ő szignálta a szerződést, vagyis Varga István szerződést kötött Varga Istvánnal.
Varga István a nyolcvanas évek elején, azaz még jócskán a szocialista diktatúra idején, belpolitikai újságíróként végzett a MÚOSZ újságíróiskolájában. Később ebben a minőségében dolgozott 1991 és 1996 között a Népszabadságnál, és az akkor még liberális hangvételű Magyar Hírlapnál, valamint több Somogy megyei regionális sajtótermék főszerkesztője volt. Emellett általános iskolai tanító végzettséggel is rendelkezik. Később a „független” újságírói státuszt feladva, az őt kormányzása idején lovagkereszttel kitüntető Gyurcsány Ferenc pártjában, a Demokratikus Koalícióban lépett politikai pályára.
Varga, az egyetemi oktató
Varga István 2002 óta dolgozik a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen (MATE), illetve annak jogelődjein. Adjunktusként. 2007 és 2010 között az egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének megbízott vezetőjeként funkcionált. 2011-től azonban más kapta meg ezt a pozíciót, és az új tanszékvezető nem sokkal később többször is panaszlevelekkel élt az egyetem rektora, a kar dékánja és a felsőoktatási intézmény HR-osztálya felé, Varga viselkedését sérelmezve.
A tanszékvezető először azt jelezte, hogy bár már közel két hónapja ő a tanszék vezetője, így a DK-s politikus főnöke, még mindig egy szót sem tudott beszélni Varga Istvánnal, ugyanis az nem kereste meg, nem beszélt vele és nem tájékozódott a teendőit illetően sem.
A Kommunikáció- és Médiatudomány tanszéket vezető docens ezt követően azt panaszolta, hogy
Vargát többször kereste munkaidőben az irodájában, de az nem tartózkodott a szolgálati helyén.
Később egy újabb panaszlevélben azt közölte, hogy Varga a saját maga által vezetett napló szerint is rendszertelenül, volt jelen az egyetemen, és számos alkalommal előfordult, hogy nem töltötte ki a munkaidejét, pedig előírta neki. Megállapította azt is, hogy az ellenzéki politikus ezzel figyelmen kívül hagyta az ő, mint munkahelyi vezető munkavégzésére adott utasításait.
Varga István szerint jogtalan támadás érte, ki akarták rúgni
Az ügyben kerestük Varga Istvánt, akinek levélben az alábbi kérdéseket tettük fel:
- Valóban érkezett-e az egyetem vezetéséhez panaszlevelek az oktatói tevékenységével kapcsolatban?
- Mit tartalmaztak ezek a levelek?
- Mennyi valóságtartalma van ezeknek a panaszoknak?
- Volt-e az egyetemen a leveleknek bármilyen következménye? Indult-e vizsgálat, eljárás, és amennyiben igen, milyen eredménnyel zárult?
A DK-jelöltje első levelünkre nem válaszolt, de később az alábbi választ kaptuk tőle: